X
تبلیغات
fateme.jr

fateme.jr

تقویت انتن موبایل، تاریخچه آنتن

تقویت انتن موبایل

آنتن موبایل چیست ؟ اولین آنتن موبایل در چه سالی اختراع شد ؟ روش های تقویت آنتن موبایل کدام است ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با واژه ی آنتن موبایل ، تاریخچه ی آنتن موبایل و... آشنا کنیم.

تاریخچه آنتن


«مارکنی» در یک اتاق اجاره ای در دوازده دســــــامبر سال 1901 میلادی ، دستگاه فرستنده ای کار گذاشته بود ، که از ساعت 15 تا 18 هر روز علایم رادیویی می فرستاد این پیام فقط «اس» بود ، که به دنبال هم از دستگاه فرستنده به صورت امواج الکترو مغناطیسی صادر میشد دو سال پیش وی تواسته بود ، این امواج را از روی دریای مانش عبور دهد و این کار او با موفقیت قرین بود.ولـــــی این بار که می خواست این علایم رادیویی را از فراز اقیانوس اطلس بگذراند با ناکامی روبه رو شد زیرا دستگاه گیرنده او این علایم را دریافت نکرد مارکنی در این موقع فقط بیست و پنج سال داشت وقتی در حضور تماشاگران زیادی آزمایش خود را بی نتیجه دید ، بدون اینکه خودش را ببازد ، یک بادبادک درست کرد یک سیم نازک به آن متصل ساخت و بادبادک را به هوا فرستاد ، در حالی که انتهای پایینی این سیم به دستگاه گیرنده وصل بود،  وقتی ارتفاع بادبادک از زمین تقریبا" به پنجاه متر رسید ، ناگهان گیرنده به صدا در آمد و علامتهای «اس» پشت سر هم از آن شنیده شد. امروزه گیرنده رادیویی یا تلویزیونی وقتی میتواند نتیجه مطلوب بدهد که آنتن مناسب داشته باشد.مارکنی به دلیل موفقیت خود در زمینه فرستنده امواج فریادی از خوشحالی کشید ، او توانست پیامهای رادیویی را بعد از طی مسافت سه هزار و پانصد کیلومتر اخذ کند زیرا بین گیرنده و فرستنده اقیانوس اطلس قرار داشت .


 (آنتن موبایل )چیست؟


اولین بخشی در شبکه موبایل  که مستقیما با گوشی موبایل در گیر است به نوعی در ارتباط است به طور عامیانه به  آنتن موبایل و به تعبیر تخصصی BTS که مخفف Base Tranceiver Station است، گفته می شود. 
در حقیقت BTS فرستنده و گیرنده های کوچکی هستند که برای مشتریکن آنتن دهی می کنند و  در نقاط مختلف شهر نصب می شوند .برای داشتن یک لینک باید فرستنده ی BTS را هم فرکانس با گیرنده ی گوشی و گیرنده ی BTS را هم فرکانس با فرستنده گوشی تنظیم کرد .به فرستنده TX و به گیرنده RX می گوییم.

هدف از راه اندازی ایستگاههای بی تی اس دو مورد است:

1.تامین پوشش رادیوپی(بیشتر در جاده ها و یا نقاطی که سیگنال ضعیف هست)
2.تامین نیاز های ترافیکی

هنگامی که سیگنال رسیده از ایستگاه مقابل از سیگنال دریافتی از سیگنال پشت سر قوی تر باشه قسمت گیرنده موبایل شما بروی فرکانس سیگنال قوی تر یا قوی ترین سوئیچ خواهد کرد به این عمل handover می گویند و در چند نانو ثانیه رخ می دهد و برای انسان قابل تشخیص نیست.
هر سلول 3 سکتور دارد که در هر سکتور حداکثر چهار آنتن موبایل فعال می شود به ازای هر تقویت کننده آنتن موبایل هشت مشترک می توانند همزمان صحبت کنند پس هر ایستگاه حداکثر 96 مشترک را برای مکالمه پشتیبانی می کند.

TRX یعنی مجموع فرستنده و گیرنده میباشد. (transmitter & receiver) و به واحدی اطلاق میشود که وظیفه ارسال و دریافت اطلاعات را به عهده دارد.
بعضی TRX ها شامل کانال هایی برای ارسال اطلاعات عمومی به مشترکین و یا حمل اطلاعات سیگنالینگی می باشد.
سلول ها به صورت شش وجهی های منتظم هستند تا بتوانند تمام نقاط را آنتن دهی کنند و از تقویت آنتن موبایل به خوبی برخوردار باشند .
در کشور ایران تجهیزات بی تی اس توسط دو شرکت نوکیا و اریکسون تامین می شود.

شرکت نوکیا تجهیزات خود را بصورت جداگانه بر روی یونیت بی تی اس قرار میدهد ولی شرکت اریکسون بصورت نصب شده این کار را انجام می دهد. یونیت بی تی اس به دو صورت Indoo و outdoor وجود دارد که indoor باید درون کانکس قرار گیرد که البته به دلیل تولید گرمای زیاد تجهیزات حتما باید از کولر استفاده گردد.در نوع outdoor که بصورت ضد آب میباشد امکان قرارگیری دز فضای آزاد وجود دارد.لازم به ذکر است که کلیه تجهیزات بی تی اس باید توسط چاه ارت گراند شوند.


سیر تکاملی بی تی اس های شرکت نوکیا


1-2G (سنگین-مشکل کابل کشی)


2-INTRA TALK (داس)


3-TALK FAMILY (تحت ویندوز)


4-ULTRA SITE (تنظیم خودکار تجهیزات)


 منبع : antenkala.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 15:09 توسط fm.jr | تعداد بازديد :5 |

تجهیزات نورپردازی در عکاسی

تجهیزات نورپردازی در عکاسیتجهیزات نورپردازی در عکاسی

آشنایی با تجهیزات نورپردازی در عکاسی

برای حصول رضایت از عکاسی ضمن آشنایی فنی با دوربین، شناخت نور نیز الزامی می باشد. برای ثبت عکس از سوژه های مختلف می توان هم از نور طبیعی و هم مصنوعی استفاده کرد. در استودیو های عکاسی برای عکاسی از تجهیزات نورپردازی مختلفی استفاده می شود. در این نوشتار ویزوریو انواع تجهیزات نورپردازی در عکاسی را از کتاب عکاسی پیشرفته اثر مایکل لنگفورد را برایتان تهیه کرده است. امیدواریم مفید واقع شود. ضمن اینکه برای آشنایی بیشتر با تجهیزات نورپردازی به زبان ساده تر می توانید مقاله آشنایی با تجهیزات آتلیه عکاسی را مطالعه نمایید.

تجهیزات نورپردازی

بیشتر نورپردازی های عکاسی با فلاش انجام می شود. فلاش ها بسیار قوی، نسبتا سبک و خنک کار کن هستند. خیلی از کارها را می توان با فلاش خودکار انجام داد، اما فلاش استدویی کیت فلاش قابل حمل (پرتابل) و کیت فلاش قابل شارژ عملی ترین لوازم برای نورپردازی طبیعت بی جان، پرتره، پرتره گروهی، فضاهای داخلی و خارجی هستند.

جعبه تغذیه (یک پارچه)

جعبه تغذیه (پاور پک) یا سیستم یک پارچه (مونوبلوک) قدرت مورد نیاز هدهای فلاش جداگانه را تولید می کند. آن ها شامل خازن هستند که برق را با ولتاژ بسیار بالا ذخیره می کنند تا بتوانند چند کله گی های فلاش را روشن کنند. جهبه تغذیه را می توان به صورت معلق از سقف استدیو در یک شبکه بندی نور آویزان کرد یا بر پایه ای روی کف قرار داد. قدرت آن بر اساس وات ثانیه یا ژول است. یک جعبه نسبتا قوی با توان روشن کردن سه فلاش باید حدود 3000 وات ثانیه باشد. یک جعبه متقارن قدرت را به طور مساوی بین کله گی ها تقسیم می کند. یک جعبه نا متقارن امکان تقسیم غیر یکسان را در کله گی ها دارد.

تجهیزات نورپردازی

کله گی فلاش شامل یک لوله فلاش است، یک لوله شیشه ای از گاز زنون، که وقتی ولتاژ بالای رسیده از جعبه تغذیه از میان آن عبور کند، نور ساطع می گردد ( فلاش می زند) لوله فلاش دور یک لامپ مدل است، یک منبع نور تنگستن نسبتا قوی که می تواند پیوسته روشن باشد تا کیفیت و پخش نور فلاش را قابل دیدن سازد. کله گی فلاش دارای یک جای اتصال برای قرارگیری مهارکننده های نور است. رفلکتور (منعکس کننده)، بارن در (چهاردر)، اسپات قابل فوکوس، اسنوت (مخروطی)، لانه زنبوری، اسپات مشبک، چتر و محفظه نور نرم.

تک سر

یک تک سر (مونو لایت) ترکیب جعبه تغذیه و کله گی فلاش است. تراکم قطعات آن اجازه نمی دهد که به اندازه ترکیب جعبه تغذیه قدرت داشته باشد. قدرت آن ها معمولا 250-500 وات ثانیه است. مزیت تک سرها سبکی نسبی و قابلیت حمل آن ها است. انواع تعدیل کننده های نور نیز بر روی آن ها قابل نصب است.

لانه زنبوری یا مشبک نوری

مشبک فلزی به شکل لانه زنبور که نور را در محدوده باریکی جمع می کند. هر چه حجره های لانه زنبوری ریزتر و بلندتر باشند محدوه نور متمرکز تر (فوکوس تر) می گردد.

تجهیزات نورپردازی آتلیه

بازتابنده_نشت گیر، زاویه باز، فلاد، فلاد درپوش دار

بازتابنده (رفلکتور) نور فلاش را هدایت می کند. بازتابنده نشت گیر (رفلکتور اسپیل کیل) معمولا به عنوان رفلکتور استاندارد با کله گی عرضه می شود. بازتابنده نشت گیر (رفلکتور واید انگل) کرومی، پهن تر و کوتاه تر است و زاویه پخش نور بسیار بازتری دارد. فلاد پهن تر است و احتمال دارد با یک درپوش برای پوشاندن لوله فلاش و لامپ مدل عرضه شود. این امر اطمینان می دهد که نور بازتاب منفرد یک منبع نور متوسط است نه ترکیبی از منبع نور کوچک فلاش و منبع نور متوسط رفلکتور که دو سایه حاشیه بدهد.

اسنوت

ابزار الحاقی مخروطی شکل برای باریک تر کردن محدوده ی نوری.

تجهیزات نورپردازی استدیو

چتر

یک چتر منعکس کننده به کله گی فلاش نصب می شود تا نور را به سوی موضوع بازتان دهد. چتر نقره ای از همه موثر تر است اما نور را بسیار باریک تر از چتر سفید متمرکز می کند. بعضی چترها طلایی رنگ شده اند تا نور گرم تری ارایه دهند. چتر منتقل کننده از مواد سفید نیمه شفاف ساخته می شود. کله گی فلاش از میان آن نور عبور می دهد تا منبع نور نسبت به موضوع بزرگ تر شود. مقداد زیادی نور از چتر منعکس و در اطراف پخش می شود که خود به عنوان یک منبع نور دوم پر کننده عمل می کند.

تجهیزات نورپردازی برای عکاسی

محفظه نور نرم

محفظه مستطیل شکل سبک با فضای داخلی منعکس کننده و رویه جلویی نیمه شفاف. نور کله گی فلاش وارد محفظه می شود، آن جا منعکس و پخش می گردد تا تبدیل به منبع نور متوسط شود.

بانک نور

بانک نور یک محفظه نور نرم (سافت باکس) بزرگ است.

پرچم

پرچم (فلگ) به هر شی ای می گویند که مانع پخش نور به محدوده های ناخاسته گردد.

بارن در (Barn Door)

دریچه های فلزی مفصلی که بر روی رفلکتور نصب می گردند تا امکان هدایت نور بیشتر فراهم آید و از نشتی نور جلوگیری شود.

آشنایی با تجهیزات نورپردازی

اسکریم

اسکریم نوری یک پرچم نسبتا نیمه شفاف برای کم کردن قدرت پخش نور است.

اسپات قابل فوکوس

یک ابزار الحاقی شامل لنز برای متمرکز کردن نور فلاش به صورت دایره کامل، یا عبور نور فلاش از میان اشکال در آورده بر تیغه های سیاه (گوبوهای فلزی) برای ایجاد سایه های نوری آن اشکال.

اگر قصد خرید لوازم برای آتلیه یا استدیو دارید قیمت تجهیزات نورپردازی در عکاسی در بازار متفاوت است و انواع مختلفی از آن ها با برندهای مختلف موجود می باشد. شما می توانید با افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند مشورت کنید یا با چک کردن سایت های مختلف که در زمینه فروش تجهیزات عکاسی فعالیت دارند به پرسش های خود در زمینه خرید تجهیزات عکاسی پاسخ دهید.

منبع :vizorio.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 15:02 توسط fm.jr | تعداد بازديد :3 |

آبنما شیشه ای چیست

آبنما شیشه ای چیست ؟ | آبنما شیشه ای پرتابل


آبنما شیشه ای چیست ؟ | آبنما شیشه ای پرتابل

آبنما شیشه ای چیست ؟ ساختار این آبنما طوری است که آب به روی شیشه می غلتد و در پایین داخل محفظه قرار میریزد . این آبنما می تواند با نورپردازی و موسیقی همراه شود . آبنما شیشه ای نوعی آبنمای مدرن و بی درد سر است که می توانید از آن در هر فضایی استفاده کنید . عده ای آبنما شیشه ای را با آبنما حبابی اشتباه می گیرند ، درصورتی که این دو تفاوت بسیار زیادی با هم دارند . در ادامه به آبنما شیشه ای ، ساخت آبنما شیشه ای و موضوعات مربوط به آن می پردازیم .

آبنما شیشه ای چیست ؟

این دسته از آبنماها ، جزء آبنما های مدرن هستند و در اشکال دیواری و ایستاده و پرتابل وجود دارند . آبنما شیشه ای ظاهری شبیه به آبنما نوشتاری و پرده ای دارد .
در ابتدا در این آبنماها از آب مقطر یا آب معمولی ( لوله کشی ) استفاده می شد ولی این آب ها اصلا برای آبنما شیشه ای مناسب نبود ؛ چرا که خاصیت دگر چسبی آب مقطر و معمولی چندان زیاد نیست که به خوبی به شیشه چسبیده و روی آن بغلتد ، به این ترتیب بسیار پیش می آمد که آب از آبنما به بیرون بپاشد . همچنین آب مقطر و آب معمولی به راحتی تبخیر می شدند و فضای محیط را شرجی می کردند . پس از تبخیر آب روی شیشه لکه های رسوبی ایجاد می شد و منظره ی نا زیبایی را به وجود می آورد . 
اگر آبنما شیشه ای را در فضای باز استفاده می کردند ، به دلیل تابش نور خورشید و وجود اکسیژن کافی در آب ، جلبک ها و خزه ها در آن رشد کرده و آبنما را کثیف و بد بو می کردند . حتی در فضای بسته نیز آب پس از مدتی بو و رنگ بدی به خود می گرفت .
برای حل این مشکل ، مایع مخصوص آبنما و نازل های چند لایه مخصوص با فن آوری nanotech اختراع و استفاده شد . به این ترتیب آبنماهای شیشه ای دیگر هیچ نشتی به بیرون ندارند و آب کاملا درون محفظه ی آبنما می ریزد . محفظه ی آبنما نیز کاملا آب بندی شده و بدون نشتی است . آب مخصوص به راحتی تبخیر نشده و جلبک ها نمی توانند در آن زندگی کنند .

 

آبنما شیشه ای پرتابل

آبنما شیشه ای پرتابل برای هر جایی ، به خصوص خانه های آپارتمانی و دفاتر کوچکی که فضای محدود دارند و دوست دارند آبنمایی بی درد سر و قابل جا به جایی داشته باشند ، بسیار مناسب است . آبنما شیشه ای پرتابل به نوعی آبنما پیش ساخته است و جز آبنماهای مدرن محسوب می شود . می توان گفت آبنما شیشه ای پرتابل با آمدنش راه را برای هر بهانه ای بست ؛ این آبنما جای کمی نیاز دارد ، رسیدگی خیلی کمی می خواهد و قیمت کمتری دارد . با خرید یک آبنما شیشه ای پرتابل می توانید صدای آرامش بخش قطرات آب را به هر جایی که دوست دارید ببرید .

 

ساخت آبنما شیشه ای

آبنما شیشه ای حاصل کنارهم قرار گیری آب ، شیشه و نور است که گاهی هم با موسیقی همراه می شود . ساخت آبنما شیشه ای باید با تخصص صورت گیرد و مناسب ترین مواد و مصالح برای ساخت آن به کار گرفته شوند . مراحل ساخت آبنما شیشه ای باید به دقت انجام شوند . مجموعه آبنما زرین با به کارگیری مهندسین و نیروهای متخصص و مجرب انواع آبنما های شیشه ای را تولید و به دست هموطنان عزیز می رساند .

 

خرید آبنما شیشه ای

نمی شود راحت از نما و ظاهر دل انگیز آبنما شیشه ای گذشت . شما می توانید به فروشگاه آبنما زرین مراجعه کرده و این آبنما ها را از نزدیک مشاهده کنید و زیبایی و صدای آرامش بخش آن را تجربه نمایید . همچنین می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید ، از قیمت آبنما های ما مطلع شوید و در صورت رضایت آبنما مورد علاقه تان را سفارش دهید .

 

خرید آبنما شیشه ای خانگی

آبنما شیشه ای را می توانید به عنوان عنصری دکراتیو در دکوراسیون داخلی خود به کار ببرید . همچنین این آبنما ها برای لابی رستوران ها و هتل ها ، دیوار کنار استخر ، دفاتر و مراکز مختلف استفاده می شوند . نوعی از آبنما های شیشه ای مانند یک تابلو روی دیوار منزل نصب می شوند و جلوه ی یک اثر هنری را زنده می کنند . این دسته از آبنما ها و آبنما های شیشه ای پرتابل برای خانه های آپارتمانی و فضاهای کوچک نیز بسیار مناسب اند و می توان گفت نوعی آبنما خانگی پیش ساخته اند . به کاربردن آبنما شیشه ای در استخر تا حد زیادی دکوراسیون استخر شما را جذاب و رویایی می کند . شما می توانید آبنما شیشه ای را در کنار راه پله قرار دهید و  آن فضا از حالت بی روح خود در آورید .
آبنما شیشه ای را می توان در فضای باز هم مورد استفاده قرار داد ، اما این کار نیاز به رسیدگی بیشتر به آبنما دارد ، بهتر است قبل از انجام این کار با متخصصین مشورت کنید .

 

سخن پایانی

همانطور که مشاهده نمودید ، آبنما شیشه ای می تواند بهترین آبنما برای مکان های عمومی باشد . آبنما شیشه ای را می توان در فضای باز و فضای بسته به کار برد ، اما بهتر است مشاوره های لازم را قبل از به کار بردن آبنما در فضای باز ، از یک متخصص آبنما بگیرید . شما می توانید برای اطلاع از قیمت آبنما شیشه ای و انواع آبنما و سفارش آن ها با ما تماس بگیرید .

 منبع : abnamazarin.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 14:47 توسط fm.jr | تعداد بازديد :14 |

فلاش عکاسی چیست

فلاش عکاسی چیست؟


فلاش عکاسی چیست؟

مفاهیم اولیه تجهیزات عکاسیفلاشفلاش دوربینفلاش عکاسیکاربرد فلاش

فلاش دوربین عکاسی چیست؟

گاهی ممکن است برای عکاسی کردن، در شرایط نوری مناسبی نباشید. تمام تنظیمات نوردهی دوربین عکاسی را امتحان می کنید ولی باز هم به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنید. در این گونه مواقع فلاش ها همراهان خوبی برای جبران نوردهی نامطلوب برای عکاسی هستند.


فلاش ها که دارای انواع مختلفی هستند برای نورپردازی صحنه های تاریک و یا دارای نور کم که تنظیمات دوربین قادر به ثبت آنها نیست ساخته شده اند.


انواع فلاش ها در عکاسی

فلاش ها دارای انواع متعددی می باشند که بسته به نوع فعالیت عکاس، مورد استفاده قرار میگیرد.


فلاش دستی

در این نوع flash عکاس قادر به کم یا زیاد کردن قدرت نوردهی نیست و نور خارج شده از فلاش به صورت یکنواخت به سمت سوژه پرتاب میشود.


فلاش خودکار

این نوع flash قادر به اندازه گیری نور محیط بوده و با توجه به شرایط نوری مختلف نور را به سمت سوژه پرتاب می کند.


فلاش TTL

در این نوع flash از طریق نورسنج دوربین، نور وارد شده به دوربین اندازه گیری شده و بر حسب آن به سوژه نور تابانده می شود.


کاربرد فلاش در عکاسی


کاربرد فلاش در عکاسی

برخلاف تصور همگان وظیفه flash فقط جبران نوردهی در شرایط نامطلوب نوری نیست بلکه با این وسیله قادر به انجام کارهای دیگر نیز خواهی بود.


خارج ساختن موضوع از حالت ضد نور یا سلوئت

رفع و یا تعدیل سایه های نامطلوب : در زیر نور آفتاب هم می توان از flash استفاده کرد (برای اینکه سایه ها را کمرنگ کنیم).

کاربرد فلاش در عکاسی


منبعی برای ترکیب با منابع نوری دیگر : اگر در مکانی بخواهیم عکس بگیریم که فقط تا یک سوژه خاص نورسنجی امکان دارد و فضای پشت آن تاریک می افتد باید گزینه slow synchronization فعال باشد. یعنی پرده شاتر را آهسته باز و بسته می کند. یا اینکه

سرعت شاتر را کم کنید.

فیکس (منجمد کردن) سوژه های متحرک در محیط کم نور : به عنوان یک نور مقطعی flash می تواند سوژه را فیکس کند و از حالت کشدار خارج کند.

خلق حالت های خاص(open flash) : در تاریکی مطلق دوربین را در حالت B یا T ، قرار می دهیم و با استفاده از سه پایه و flash می توانیم حالت های خاصی را به وجود بیاوریم. به این گونه که سوژه در یک محدوده مشخص حرکت می کند و با هر بار flash زدن ژست سوژه در همان لحظه ثبت شده و می تواند دوباره حالت خود را عوض کند و دوباره با زدن flash تصویر او مجدداً ثبت می شود. برای تار نشدن عکس باید قبل از خاموش کردن چراغ با استفاده از فوکوس دستی واضح سازی را انجام دهیم.

منبع : vizorio.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 14:42 توسط fm.jr | تعداد بازديد :2 |

قیمت سمعک

قیمت سمعک

قیمت سمعک

قیمت سمعک | قیمت سمعک ارزان | لیست قیمت سمعک

قیمت سمعک به عوامل مختلفی بستگی دارد که از این عوامل می توان به نوع کم شنوایی و شدت آن ، نحوه ی قرار گیری سمعک ( شکل ظاهری ) ، مدار پردازشی و تکنولوژی سمعک ، برند کمپانی سازنده ی سمعک ، گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک اشاره داشت . در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم .قیمت سمعک:


قیمت این وسیله ی کوچک الکترونیکی به نسبت دیگر وسائل الکترونیکی گرانتر است . قیمت سمعک به شدت و نوع کم شنوایی ، شکل ظاهری ، تکنولوژی ها و امکانات جانبی به کار رفته در سمعک ، مدار پردازشی آن ، لوازم جانبی کمک شنوایی ، برند ، گارانتی و خدمات پس از فروش بستگی دارد .
قابل ذکر است اگر هر دو گوش شما مشکل شنوایی دارد و می خواهید از سمعک استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم حتما از سمعک های دو گوشی استفاده کنید ، در غیر این صورت ممکن است شنوایی گوش دیگرتان که سمعک ندارد ، وضعیت بدتری پیدا کند . توجه داشته باشید قیمت سمعک دوگوشی دو برابر سمعک یک گوشی است .


تاثیر شدت و نوع کم شنوایی در قیمت سمعک:


بدیهی است که بهترین سمعکی که برای شما وجود دارد ، همان سمعکی است که ادیولوژیست شما برایتان تجویز می کند . هرچه افت شنوایی بیشتر باشد ، قیمت سمعک نیز بیشتر خواهد شد ، چون به تکنولوژی بیشتری در این سمعک نیاز است تا صدا بلند تر، شفاف تر و با کیفیت تر به گوش کاربر برسد .به این ترتیب برای اشخاصی با شدت افت شنوایی ملایم ، متوسط و شدید ، سه رده از تکنولوژی پایه ، متوسط و فوق العاده به کار می رود . قیمت سمعکی که ادیولوژیست برای شما تجویز می کند ، ممکن است خیلی بیشتر و یا خیلی کمتر از انتظار شما باشد . پیشنهاد می کنیم تا جایی که ممکن است سخت نگیرید و سمعکی که به شما تجویز شده را بخرید . این هزینه هدر نمی رود و کیفیت زندگی شما را به حد زیادی ارتقا می دهد .

 


تاثیر مدار پردازشی در قیمت سمعک:


سمعک ها از مدار های پردازشی مختلفی ساخته می شوند و به همین دلیل قیمت های متفاوتی دارند . انواع مدار های پردازشی سمعک عبارتند از : سمعک آنالوگ (Analog  ) ، سمعک قابل برنامه ریزی (  Programmable) ، سمعک دیجیتال ( Digital ) ، سمعک هوشمند و سمعک وایرلس (Wireless  ) . می توان گفت هرچه مدار پردازشی سمعک پیشرفته تر باشد قیمتش بیشتر است . مدار پردازشی مانند بلندگو و میکروفون از اجزای اصلی سمعک است .


- سمعک آنالوگ ( Analog ) :

این سمعک ها از اولین سمعک های الکترونیکی هستند و قیمت آن ها نسبت به دیگر انواع سمعک ، کمتر است . نحوه ی مکانیسم سمعک آنالوگ به گونه ای است که ابتدا امواج صوتی را دریافت و به امواج الکتریکی تبدیل می کند و این سیگنال های الکتریکی را به آمپلی فایر ارسال می کند . در آنجا سیگنال های الکتریکی پردازش و به امواج صوتی تبدیل می شوند . این سمعک ها تک برنامه ای هستند و می توان ولووم و زیر و بم صدا را در آن تنظیم کرد .
-سمعک قابل برنامه ریزی ( Programmable ) : این سمعک یک پله از سمعک های آنالوگ پیشرفته تر است و بیش از یک برنامه روی آن موجود است . دلیل نام گذاری این سمعک نیز همین بوده که تفاوت آن را با نسل قبل از خود نشان می دهد . قیمت این سمعک از سمعک های آنالوگ بیشتر و از سمعک های دیجیتال کمتر است . 
- سمعک دیجیتال ( Digital ) : سمعک دیجیتال سمعک قابل برنامه ریزی پیشرفته شده است . این سمعک قابلیت تنظیم با کامپیوتر را دارد و مدار پردازشی آن تعداد باند و کانال های مختلفی دارد که به مدل سمعک بستگی دارد . هرچه تعداد باند و کانال های سمعک بیشتر باشد ، سمعک گرانتر خواهد بود . قیمت این سمعک از سمعک های هوشمند کمتر و از سمعک های قابل برنامه ریزی بیشتر است .


- سمعک هوشمند :

این سمعک نسل بعدی سمعک دیجیتال است که به صورت خودکار با محیط سارگاز می شود . سمعک هوشمند با استفاده از تکنولوژی ردیاب گفتار که در ساختار آن به کار برده شده ، صدای گوینده را تشخیص می دهد و روی آن تمرکز می کند . به این ترتیب صدای گوینده را بیشتر تقویت می کند و صداهای مزاحم را تقویت نمی کند و حتی حذف می کند . سمعک هوشمند قیمت بالاتری از سمعک دیجیتال و قیمت کمتری از سمعک وایرلس دارد .


- سمعک وایرلس یا بلوتوث دار ( Wireless ) :

سمعک وایرلس را نمی توان جدا از سمعک هوشمند دانست . این سمعک پیشرفته ترین تکنولوژی ها را دارد و می تواند مکانیزم گوش طبیعی را به بهترین شکل شبیه سازی کند . این سمعک مانند سمعک هوشمند ، دارای قابلیت رد یابی گفتار است و به علاوه ی آن می تواند با بلوتوث بین دو سمعک ارتباط برقرار کند و صدا را دقیق تر و با کیفیت تر به گوش کاربر برساند . به سمعک بلوتوث دار یا وایرلس ، سمعک فوق هوشمند یا سمعک هوشمند وایرلس نیز می گویند .  این سمعک گران ترین قیمت ها را در بازار دارد .


بررسی قیمت انواع سمعک از نظر ظاهری:


سمعک ها را می توان بر اساس حجم و اندازه و محل قرار گیری شان دسته بندی کرد . سمعک های نامرئی ، بسیار ظریف اند و در عمق کانال گوش قرار داده می شوند و پس از جاگذاری اصلا دیده نمی شوند . سمعک نامرئی قیمت زیادی نسبت به انواع دیگر سمعک ( سمعک داخل گوشی ، سمعک پشت گوشی و سمعک رسیور در کانال ) دارد . چرا که به تکنولوژیِ پیشرفته ای برای گنجاندن کاربرد های سمعک در این ابعاد کوچک ، نیاز است . البته برخی سمعک های حجیم تر از آن جا که قابلیت دریافت تکنولوژی های بیشتری را دارند ، ممکن است قیمت بالایی داشته باشند . برای اطلاع از قیمت دقیق سمعک ها با ما تماس بگیرید .


بررسی قیمت انواع سمعک از نظر تکنولوژی ها:


تکنولوژی های مختلفی را می توان در سمعک ها به کار برد و هرچه این تکنولوژی ها جدید تر و پیشرفته تر باشند ، قیمت سمعک نیز بیشتر می شود . برند های مختلف از تکنولوژی های مختلف در سمعک هایشان استفاده می کنند که موجب اختلاف قیمت می شود . برخی از این تکنولوژی ها به شرح زیر اند :
-فیلتر و کنترل صداهای مزاحم ( نویز ) : این تکنولوژِی بسیار در سمعک ها پر کاربرد است و می تواند طیف صدا های اضافه را شناسایی ، کنترل و یا حذف کند و  در عوض روی گفتار تمرکز کند .
-بلوتوث یا وایرلس : این تکنولوژِی باعث راحتی شنوایی کاربر می شود و با استفاده از آن می توان با تلویزیون و موبایل ارتباط برقرار کرد و صدای آن ها را از داخل سمعک شنید . همچنین این سمعک می تواند بین دو گوشی خود ارتباط موثری برقرار کند و صدای هماهنگ و واضحی را به گوش کاربر برساند .
- بعضی کمپانی های سمعک اپلیکیشنی برای مشتری هایشان طراحی کرده اند که می توان با آن سمعک را کنترل کرد .
- بعضی کمپانی ها سمعکی برای وزوز گوش طراحی کرده اند که برای افرادی که وز وز گوش دارند تجویز می شود . 
- بعضی سمعک ها ضد آب هستند و این تکنولوژی بر قیمت آن ها می افزاید .


بررسی قیمت سمعک بر اساس برند کمپانی ها:


کمپانی های تولید کننده سمعک ، رقابت تنگاتنگی با یک دیگر دارند ، به طوری که نمی توان گفت این برند از سمعک بهتر از دیگری است ، این کمپانی ها هیچ برتری نسبت به یک دیگر ندارند . انواع برند ها بر اساس افزایش قیمت عبارتند از :
ویدکس
استارکی ، اتیکن، بلتون ، فوناک
زیمنس
یونیترون

بررسی قیمت سمعک بر اساس گارانتی:


گارانتی سمعک خیلی مهم است و مانند دیگر وسایل نمی توان به راحتی از آن گذشت چرا که در آینده به دردتان خواهد خورد . سمعکی تهیه کنید که حتما گارانتی داشته باشد هرچند قیمت بیشتری داشته باشد .


بررسی قیمت سمعک بر اساس لوازم جانبی کمک شنیداری:


وسایل جانبی کمک شنیداری به شخص کم شنوا کمک می کند بتواند از وسایلی مانند موبایل ، کامپیوتر و تلویزیون استفاده کند . امروزه اپلیکیشن های مخصوصی این کار را انجام می دهند .

بررسی قیمت بر اساس خدمات پس از فروش:

پس از تنظیم اولیه سمعک به روی گوش کاربر ، ممکن است بعد از آن بارها و بارها به تنظیم مجدد آن احتیاج پیدا کنید . خدمات پس از فروش امتیازی ارزشمند برای خرید سمعک محسوب می شود .

قیمت سمعک خوب:


همانطور که در مطالب قبل ذکر شد ، سمعک خوب سمعکی است که ادیولوژیست برای شما تجویز می کند . این سمعک مناسب ترین سمعک برای شماست و قیمت آن بسته به انتخاب برند و انتخاب شنوایی شناس متغیر است .


قیمت سمعک معمولی و قیمت سمعک ارزان:


هیچ وقت به خاطر قیمت بالا تر ، از خرید سمعک مناسبتان صرف نظر نکنید . اگر می توانید حتما سمعک خوب بخرید و بدانید که این مقدار هزینه ی بیشتری که صرف خرید سمعک بهتر می کنید هدر نمی رود و به همان اندازه زندگی شما را آسان و آسوده تر می کند .

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده فرمودید ، حتی الامکان قیمت سمعک نباید مبنای انتخاب شما باشد . بهترین سمعک را شنوایی شناس با توجه به میزان افت شنوایی شما و سبک زندگیتان برای شما تجویز می کند .

منبع : samakbahar.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 14:35 توسط fm.jr | تعداد بازديد :15 |

اموزش ژست عکاسی

بسیاری از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند کار مدل‌های حرفه‌ای به مهارت خاصی نیاز ندارد. آنها به‌طور ذاتی زیبا هستند و فقط کافی است به دوربین نگاه کنند و خودبه‌خود عکس‌شان زیبا از آب درمی‌آید. اما همین افراد هنگامی که می‌خواهند عکس بگیرند، تازه متوجه می‌شوند که موفقیت در این کار به مهارت‌های خاصی نیاز دارد و حتی زیباترین مدل‌ها نیز باید برای خوش عکس بودن با ژست گرفتن در مقابل دوربین آشنا باشند.

۱. چانه‌تان را به سمت جلو نگه دارید


چانه‌تان را به سمت جلو نگه دارید


یکی از نکات بسیار مهم در عکس گرفتن، این است که گردن‌تان باید دیده شود. سرتان را زیاد به یک‌طرف کج نکنید. این کار سبب می‌شود نگاه‌تان سنگین و تحمل‌ناپذیر شود.


راه‌حل: سر و چانه‌تان را کمی جلو و به سمت دوربین نگه‌ دارید. در این حالت گردن‌تان باریک‌تر به‌نظر می‌رسد و نوعی ظرافت و تناسب اندام در کل تصویر دیده می‌شود.


۲. دست‌به‌سینه نایستید


هنگام عکس گرفتن دست‌به‌سینه نایستید


کج کردن سر به یک طرف و دست‌به‌سینه ایستادن درحالی‌که شانه‌ها کمی بالا قرار گرفته‌اند، تصویرتان را کاملا غیرطبیعی نشان می‌دهد. در این حالت خطوط بدن در هم محو می‌شوند.


راه‌حل: هنگامی که روبه‌روی دوربین قرار می‌گیرید، بدن‌تان را تا حدی به یک طرف زاویه دهید. دست‌هایتان را پایین بیاورید و آنها را کمی از خودتان دور نگه‌دارید. به‌این‌ترتیب، گردن‌تان بلندتر دیده خواهد شد و خطوط بدن واضح‌تر به‌نظر می‌رسند.


۳. به طرز قرار گرفتن بدن‌تان دقت کنید


به طرز قرار گرفتن بدن‌تان دقت کنید


حتی یک قوز کوچک در پشت‌تان می‌تواند سبب شود گردن‌تان کوتاه‌تر به‌نظر برسد و دور کمرتان را پهن‌تر نشان دهد.


راه‌حل: استخوان‌های شانه را به هم نزدیک‌تر کنید و پشت‌تان را صاف نگه‌دارید. اگر روی صندلی نشسته‌اید، به پشتی آن تکیه ندهید. سعی کنید طوری بنشینید که سه‌چهارم بدن‌تان به سمت دوربین باشد. این کار سبب می‌شود ساختار و خطوط دورتادور بدن واضح نشان داده شود.


۴. زاویه‌ی نشستن‌تان را تغییر دهید


زاویه‌ی نشستن‌تان را تغییر دهید


هنگامی که کاملا روبه‌روی دوربین نشسته‌اید، شکل بدن‌تان بزرگ‌تر از حد عادی به‌نظر می‌رسد. انتخاب زاویه‌ی اشتباه در عکس می‌تواند دست‌ها و پاهایتان را کوتاه‌تر از آنچه هستند نشان دهد.


راه‌حل: برای رفع این مشکل، کافی است کمی زاویه‌ی نشستن‌تان را از دوربین منحرف کنید. برای اینکه پاهایتان باهم ادغام نشوند و لاغر و دراز به‌نظر نرسند، یکی از پاها را کمی بالاتر از دیگری قرار دهید.


۵. تنه‌تان را به سمت دوربین بچرخانید


تنه‌تان را به سمت دوربین بچرخانید


اگر تنه‌تان را بیش‌ازحد از روبه‌روی دوربین منحرف کنید، شانه‌هایتان گرد و باریک و کمرتان پهن به‌نظر خواهد رسید. از سوی دیگر، اگر کاملا بالاتنه را به سمت دوربین بچرخانید، جثه‌تان بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.


راه‌حل: بهترین گزینه این است که سه‌چهارم بدن‌تان رو به دوربین باشد (نمای سه‌رخ). در این حالت کمرتان لاغرتر و سینه‌تان بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.


۶. دست‌هایتان را به شکل مناسب قرار دهید


دست‌های‌تان را به شکل مناسب قرار دهید


اگر در حالتی که کاملا روبه‌روی دوربین نشسته‌اید، دست‌به‌سینه و به‌صورت شل و وارفته بنشینید، شکل بدقواره‌ای خواهید داشت و کاملا غیرطبیعی به‌نظر خواهید رسید.


راه‌حل: یکی از بهترین گزینه‌ها برای حالت نشسته، شکل ساعت‌شنی است. یک پا را روی دیگری قرار دهید، هر دو آرنج را روی زانوی پای فوقانی بگذارید. یکی از دست‌ها را به شکل عمودی و دیگری را به شکل افقی قرار دهید. این کار سبب می‌شود خطوط بصری ظریفی ایجاد شود که هم صورت و هم شکل بدن‌تان را برجسته‌تر و زیباتر نشان می‌دهد.


۷. خطوط بصری ایجاد کنید


خطوط بصری ایجاد کنید


به‌ندرت ممکن است کسی در حالت صاف و مستقیم ایستاده با دست‌های آویخته در دو طرف بدن، خوش‌عکس به‌نظر بیاید. حتی ممکن است برخی از قسمت‌های لباس کاملا در هم محو شوند. ازآنجاکه در این حالت خطوط بیرونی بدن‌تان تشخیص داده نمی‌شود، تصویری یک‌پارچه خواهید داشت که جثه‌تان را درشت‌تر و پهن‌تر نشان می‌دهد.


راه‌حل: دست‌هایتان را از بدن‌تان دور نگه‌دارید. سعی کنید طوری آنها را قرار دهید که با ایجاد خطوط مستقیم و زاویه‌دار، شکل اصلی بدن‌تان تشخیص داده شود.


۸. خطوط صاف و منحنی بدن‌تان را باهم ترکیب کنید


هیچ‌چیز جذاب‌تر از ترکیب خطوط منحنی و صاف نیست. سعی کنید به شکل سه‌رخ در برابر دوربین بایستید. یک فضای خالی در اطراف کمر ایجاد کنید و یک دست‌تان را روی ران بگذارید. با این‌کار خطوط منحنی در قسمت بالاتنه ایجاد می‌شود. اگر دست‌هایتان را به‌صورت درست قرار دهید، تصویر زیبایی از ساختار کلی بدن‌تان خواهید داشت.


۹. لباس‌های گشاد نپوشید


لباس‌های گشاد نپوشید


لباس‌های شل و گشاد هنگام عکس گرفتن ممکن است شما را درشت‌تر و چاق‌تر از آنچه هستید نشان بدهند. علاوه‌برآن، ساختار و شکل بدن‌تان بدقواره به نظر خواهد رسید.


راه‌حل: اگر اصرار دارید از این نوع لباس‌ها استفاده کنید، بهترین راه‌حل این است که دستان خود را طوری قرار دهید که گشادی لباس‌تان را به عقب براند. مچ دستان‌تان را به نمایش بگذارید و یکی از دست‌ها را کمی بالاتر از دیگری در دوطرف کمرتان قرار دهید. به‌طورکلی بهتر است هنگام عکس گرفتن از این لباس‌ها استفاده نکنید.


۱۰. آرنج‌تان را به‌سمت دوربین قرار ندهیدهنگامی که یک بازوی خود را در حالی روی سر یا گردن‌تان قرار داده‌اید که آرنج‌تان مستقیم به‌سمت دوربین است، دست‌تان کوتاه و غیرطبیعی به نظر می‌رسد.


راه‌حل: اگر می‌خواهید دست‌هایتان در عکس نشان داده شوند، باید طوری آنها را قرار دهید که بهترین تصویر را از شما ارائه کنند. برای این کار آرنج‌تان را کمی به‌سمت پهلو ببرید تا خطوط بصری بدن‌تان قابل تشخیص باشند. (به تصویر دقت کنید.)


۱۱. لمس کردن صورت به شیوه‌ی مدل‌های حرفه‌ای


لمس کردن صورت به شیوه‌ی مدل‌های حرفه‌ای


اگر کف‌دست‌تان را کاملا روی صورت قرار دهید، علاوه‌بر اینکه صورت‌تان کوچک‌تر جلوه می‌کند، سبب می‌شود ویژگی‌های دیگرتان به چشم نیاید.


راه‌حل: کف دست‌تان را روی صورت‌تان مماس نکنید. دست‌تان باید به نحوی قرار گیرد که به ترسیم خطوط چهره و برجسته‌سازی آنها کمک کند. یاد بگیرید چطور با دستان‌تان به نقاط معینی از چهره (و کل بدن) اشاره کنید که بدون لمس کردن زیبایی آن را نمایش دهد. نکته مهم دیگر این است که هنگام عکس گرفتن هرگز دست‌تان را روی سر یا صورت قرار ندهید.


۱۲. صورت‌تان را برجسته‌تر نشان دهید


بسیاری افراد هنگام عکس‌گرفتن، دست‌شان را به شکل مشت درمی‌آورند و چانه‌شان را روی آن تکیه می‌دهند. این کار کاملا اشتباه است و سبب می‌شود عکس‌تان غیرطبیعی به‌نظر بیاید.


راه‌حل: یک ایده‌ی بهتر این است که انگشتان‌تان را طوری زیر صورت قرار دهید که خطوط صورت تیز و برجسته نشان داده شود. برای اینکه حالت طبیعی به دست‌تان بدهید، ابتدا یک و سپس دو انگشت‌تان را جمع کنید، سپس آنها را آزاد کنید و به همان حالت نگه‌دارید.


منبع : وب سایت چطور

 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/22ساعت 14:17 توسط fm.jr | تعداد بازديد :1 |

سایبان حیاط چیست ؟ چه کاربردی دارد

معرفی مجموعه های کلبه های راه سبز

 
معرفی مجموعه های کلبه های راه سبز
 

زیبایی فضای بیرون از خانه همانند زیبایی فضای داخلی خانه اهمیت دارد . اگر بخواهید برای مدت زمانی هرچند کوتاه از زندگی ماشینی خود فاصله بگیرید به و یک محیط آرامش بخش پناه ببرید .

فضای بیرون از منزل بهترین گزینه است . پس باید به زیبایی این فضای اهمیت داد. روش های زیادی برای زیبا و دلپذیر کردن فضای حیاط و ویلا یا باغ وجود دارد . یکی از این روش ها استفاده از وسایل همچون سایبان حیاط ، صندلی حصیری، صندلی فلزی و صندلی باغی است. مجموعه کلبه با بهره گیری از کارشناسانی متخصص و مجرب شما در این زمینه یاری میکنند. کلبه ها اولین و برترین تولید کننده ایرانی در ساخت انواع سایبان حیاط ، صندلی حصیری،صندلی فلزی  و صندلی باغی است . این مجموعه با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته است رضایت بسیاری از مشتریان ایرانی و خارجی را به خود جلب کند . هدف اصلی مجموعه کلبه ها تولید محصولاتی با کفیفت بالا ( استفاده از مواد اولیه مناسب و مقاوم با محیط زیست )  و با قیمت مناسب است . شما به راحتی میتوانید محصولات مورد نظر خود اعم از سایبان حیاط ،صندلی حصیری، صندلی فلزی و صندلی باغی را  فقط با یک تماس سفارش دهید و آن را درب منزل خود دریافت کنید . هدف اصلی کلبه ها یک زندگی زیباتر و آسوده­ تر برای تمام افراد جامعه است . برای اطلاع از قیمت انواع مبلمان باغی و یا سایبان حیاط می توانید به سایت کلبه ها مراجعه فرمایید و از محصولات این تولید کننده ی ایرانی دیدن کنید. 

منبع : وب سایت کلبه ها

موضوع :
برچسب ها : صندلی حصیری,صندلی فلزی,صندلی باغی,سایبان چتری,

+ نوشته شده در 1397/9/17ساعت 16:35 توسط fm.jr | تعداد بازديد :1 |

سئو ارزان قیمت

سئو ارزان یا فریب ، سئو ارزان زمانی معنی پیدا می کند، که بتوان برای قیمت سئو سایت تعرفه سئو مشخص کرد. با توجه به توضیحات گفته شده در آموزش سئو باید گفت قیمت گذاری خیلی سخت می باشد.

سئو ارزان قیمت 

با توجه به توضیح گفته شده در واقع سئو قیمت دقیقی ندارد که بتوان برای آن ارزان یا سئو گران مشخص کرد. قیمت سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل سئوکار میباشد.
سئوکار باتوجه به سختی کلمات نوع بهینه سازی سایت تعیین می کند سئو شما سئو ازان هست یا سئو گران که باز هم دقیق نمیتوان برای سئو قیمت تعیین کرد.

پکیج های سئو 

 این پکیج ها که در سال های اخیر باب شده برای سئو کاران مبتدی می باشد پکیج سئو یعنی محدود کرده حق مشتری ! 
پکیچ سئو بیشتر در سئو وردپرس کاربرد دارد دلیلش هم این است که سئو وردپرس محدود شده به تولید محتوا و افزونه یوست سئو (Yoast SEO) برای سایت وردپرسی که باید گفت یوست در واقع یه چک لیست سئو میباشد که برای سادگی کار ساخته شده است.

خرید سئو 

جدیدا در خیلی سایت ها شاهد این هستیم که مواردی مبنی بر خرید سئو درج شده است. همانطور در مقاله قیمت سئو سایت گفته شده است. سئو کالا یا خدمات قابل فروش نیست. 
زیرا سئو یک فعالیت است با سه طرف، طرف اول کارفرما طرف دوم گوگل طرف سوم سئو کار شما نمیتوانید چیزی را خرید و فروش کنید که طرف سوم در آن حضور ندارد.

اما میتوانید با توجه به آموزش سئو و کمک از یک سئو کار سایت خود را به هزینه مناسبی بهینه سازی کنید. که این عمل کاملا به نفع شما میباشد.

 

نتیجه: 

سعی کنید در سئو بیشتر آموزش ببینید تا با صرف یک هزینه سئو سایت خود را بالا آورده و در لیست (( سئو کلاه سیاه چیست ؟ )) قرار بگیرد. در انتخاب کلمات کلیدی و راهکار سئو خود دقت بسیاری کنید.

موضوع :
برچسب ها : مقالات سئو ،دوره آموزشی سئو ،دوره جامع سئو ،آموزش سئو حرفه ای ،بهینه سازی سایت ،ابزار سئو ،سئوسایت,

+ نوشته شده در 1397/9/9ساعت 14:36 توسط fm.jr | تعداد بازديد :2 |

مراقبت از ناخن ها

تمام مواردی که باید در مورد تقویت ناخن و راه های مراقبت از آن بدانید...

 تقویت ناخن


 راههای مراقبت از ناخن شامل بخش های مختلفی همچون آشنایی و استفاده از مواد غذایی مفید برای رشد و استحکام ناخن ها و رعایت اصول بهداشتی صحیح می شود که در این بخش با انها آشنا می شوید. 


قبل از آشنایی با راههای مراقبت از ناخن بهتر است با ساختمان ناخن بیشتر آشنا شوید.


ساختمان ناخن

ناخن بطور طبیعی 3 میلی متر در ماه رشد میکند البته تحت تاثیر عواملی همچون سن ،سطح فعالیت و ارث می باشند.


رشد ناخن های دست سریعتر از ناخن های پا می باشد. در فصل تابستان رشد ناخن ها سریعتر از زمستان است. 


ناخن ها توسط سلول های زنده پوستی انگشتان دست و پا و از کراتین که یک پروتئین سخت است ایجاد می شوند ناخن شامل قسمتهای مخلتف است 


 قسمت پنهان ناخن که ریشه ناخن بوده و در آن رشد ناخن صورت می گیرد


 قسمت قابل رؤیت ناخن کـه مـا از آن بنام ناخن یاد می کـنیم. از کراتین مرده تشـکیل یافته و کمـی مـحدب می باشد. اساسا بی رنگ است اما بواسطه شبکه مویرگهای خونی که در زیر آن واقع است صورتی بنظر می آید.


 پوست زیر ناخن که از بافت پیوندی تشکیل یافته و در آن عروق خونی و اعصاب وجود دارد و نقش تغذیه قسمت قابل روئیت را بعهده دارد.


.ناخن


مواد غذایی مفید برای تقویت ناخن

 


مواد غذایی مفید برای رشد و تقویت ناخن:

به طور کلی مواد غذایی مفید برای ناخن مربوط به مواد غذایی حاوی پروتئین - ویتامین های گروه B - زینک و اهن هستند و برخی از این مواد غذایی شامل  غذاهای خوب و مغذی مانند برنج قهوه ای، آجیل،غلات کامل، سویا ، شیر بدون چربی، تن ماهی، میوه و سبزیجات تازه  که برای ناخن بسیار خوب هستند.


 1- پروتئین

ناخن ها عمدتاً از پروتئینی به نام کراتین ساخته می شوند و اگر در رژیم غذایی روزانه افراد پروتئین کم باشد، ناخن ها شکننده و نازک شده و سرعت رشد ناخن ها کم می شود. همچنین رژیم غذایی نامناسب  سبب بروز خطوط سفید رنگی روی ناخن می شود.


 2- ویتامین های C و B:


 وجود ویتامین C در بدن موجب افزایش جذب آهن از مواد غذایی می شود. به منظور افزایش دادن اثرات مفید ویتامین C در بدن، می توانید مواد غذایی حاوی ویتامین C را با مواد غذایی حاوی ویتامین E مصرف کنید، زیرا ویتامین E نیز یکی دیگر از ویتامین هایی است که در سالم بودن و رشد ناخن ها موثر است. ویتامین E سبب بهتر شدن جریان خون شده و در نتیجه عمل اکسیژن رسانی به ناخن بهتر انجام می شود و ناخن ها مستحکم تر باشند.


ویتامین های گروه B مانند ویتامین B12 نیز در سلامت و رشد ناخن ها موثر است و کمبود ویتامین B12 می تواند سبب تغییر شکل آنها شود. از طرفی تغییر شکل نوک ناخن ها می تواند در اثر کمبود یک یا گروهی از ویتامین های B باشد.


 3- مواد غذایی حاوی زینک:


روی یکی از عناصر مهم در تشکیل ناخن و سلامت آن می باشد. عنصر روی نقش مهمی در سنتز پروتئین داشته و وجود آن در رشد و سلامت بافت های بدن ضروری است.بنابراین کمبود روی در بدن بر رشد و سلامت ناخن ها تأثیر می گذارد. عنصر روی که برای جذب بهتر به ویتامین B6 نیاز دارد در مواد غذایی مختلفی وجود دارد؛ بهترین منابع حاوی روی شامل گوشت قرمز و گوشت سفید (مرغ و ماهی و سایر پرندگان) می باشد.


 


 مواد غذایی مفید


فواید آهن برای بدن

4- مواد غذایی حاوی آهن :


 کمبود آهن در بدن می تواند سبب خشکی و شکننده شدن ناخن و همچنین تغییر شکل و بد فُرم شدن آن گردد.   برای جلوگیری از کمبود آهن می توان غذاهای سرشار از آهن مانند:انواع میوه های خشک شده، زرده تخم مرغ، جگر، گوشت قرمز کم چربی، گوشت مرغ، ماهی و سایر پرندگان، ماهی سالمون، ماهی تُن و انواع دانه ها را مصرف نمود.


 


 نکات مهم برای داشتن ناخن هایی سالم و محکم: 

1- ناخن ها را چهار گوش کوتاه کنید و برائ اینکار بهتر است از قیچی استفاده کنید.


2- کفش های نوک تیز و تنگ نپوشید چون سبب فرو رفتن ناخن در گوشت پا می گردد.


3- باید زیر ناخن تمیز باشد و آن رابا آب گرم و صابون خوب بشوئید.


4- در مانیکور کردن بسیاره روی نکنیدتصور نکنید برائ داشتن مانیکوری خوب باید ناخن ها را تراشید و تمیز کرد. این کار ناخن ها را در معرض بیماری ها قرار می دهد.


5- عادت جویدن ناخن را ترک کنید.


6- از لاک های با کیفیت استفاده کنید ،چون لاک هایی که کیفیت خوبی ندارند به ناخن صدمه می زنند


7- وقتی لاک را با پاک کننده ها پا ک میکنیم، باید یک مرطوب کننده خوب هم استفاده کینم


 مراقبت از ناخن ها


راه های طبیعی تقویت ناخن

 تقویت کننده های ناخن گیاهی

برای تقویت و زیبایی ناخن چند نسخه ی طبیعی برایتان داریم که به راحتی در خانه خودتان می تواند آنها را تهیه و استفاده کنید.


1- آب را جوش آورده و دم اسب را خرد کرده و به آب اضافه کنید پس از گذشت 5 تا 10 دقیقه از دم کشیدن دم اسب روغن شترمرغ را اضافه کنید و به آرامی بجوشانید تا آب کاملا بخار شده و فقط روغن باقی بماند ، سپس با استفاده از پارچه ای روغن را صاف کرده و داخل ظرفی برای نگهداری بریزید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. به همین سادگی لوسیون آماده شد.


روزانه یکی الی دو بار چند قطره از لوسیون را روی هر ناخن بچکانید، و آنرا بر روی ناخن و پوست اطراف ماساژ دهید تا جذب شود.پیش از اینکه به رختخواب بروید هم این عمل را انجام داده و پنج دقیقه صبر کنید، سپس دستکشی بپوشید و اجازه دهید که تمام طول شب لوسیون بر روی ناخن هایتان باقی بماند. در صورت نیاز صبح دستانتان را بشویید.


 


2- یک لوسیون طبیعی که برای تهیه کافی است با مخلوط کمی آب پرتقال، سیر، و روغن زیتون و قرار دادن ناخن هایتان در آن به سرعت ناخن هایتان را تقویت کنید.


  


 انواع بیماری های ناخن را بشناسید:

1- نقاط سفید


نقاط سفید بطور شایع روی ناخن ها دیده می شوند و معمولا عودکننده هستند. این نقاط سفید رنگ در اثر آسیب به ناحیه قاعده ناخن در زمانی که سلولهای ناخن در حال تشکیل شدن هستند رخ می دهند و معمولا جای نگرانی وجود ندارد.


2- خونریزیهای خطی


انتشار عروق خونی در بستر ناخن می تواند ایجاد خطوط عمودی زیر صفحه ناخن کند. اینها نیز بدنبال ضربه به ناخن و یا مصرف داروی خاص و بیماری های خاص ناخن ایجاد شوند. خونریزی خطی خودبخود بهبود می یابند.


3- ناخن در  گوشت فرورفته


این مشکل شایعی می باشد. انگشت بزرگ پا بخصوص مستعد است. چیدن نامناسب ناخن ها، استفاده از کفش های تنگ می تواند باعث افزایش انحنای ناخن شده و کناره های ناخن در  پوست کناری فرو رفته و باعث پیدایش عفونت و درد شدید می شود. جهت درمان این وضعیت باید قسمت فرورفته در پوست توسط پزشک بریده شده و عفونت نیز درمان شود


4- عفونتهای قارچی


این عفونت در ناخن های پا شایع تر از ناخن های دست است چون این عفونتهای قارچی بیشتر محدود به نواحی مرطوب و گرم و محل های تحمل کننده وزن می شوند . در این موارد انتهای ناخن از بستر ناخن جدا می شود و پوسته های سفید، سبز، زرد یا سیاه زیر صفحه ناخن انباشته می شوند و کم کم قاعده ناخن را نیز درگیر می کنند عفونتهای مخمری مثل کاندیدا در ناخن های دست شایعترند بخصوص اگر دستها مرتبا در آب باشند و یا شخص مبتلا به دیابت باشد.


5- تومورها و زگیل ها


تومورها و زگیل ها در هر قسمتی از ناخن ممکن است رخ دهند بهر حال صفحه ناخن تغییر شکل یافته و یا در اثر رشد تومور یا زگیل تخریب می شود. تومورهای ناخن به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم می شوند شایعترین نوع خوش خیم زگیل ها هستند که عفونتهای ویروسی بودن که پوست اطراف و زیر صفحه ناخن را گرفتار می کنند. آنها دردناک بوده و می توانند ایجاد محدودیت درحرکت و استفاده از انگشتان بکنند.

 منبع : نمناک namnak.com

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/9ساعت 14:34 توسط fm.jr | تعداد بازديد :3 |

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید گفت نمیتوان برای سئو قیمت گذاری کرد، زیرا سئو متغییری وابسته به گوگل میباشد که شما باید با تمام این متغیر ها آشنا باشید و در آخر این گوگل است که برای شما تعیین میکند که در کجا باشید.

لیست قیمت سئو

خیلی از سئو کار ها اقدام به ارائه لیست قیمت سئو نموده اند که در اینجا باید اعلام کنیم که لیست قیمت سئو نیست زیرا شما نمیتوانید سئو را بفروشید، فقط میتوانید خدمات خود را بفروشید این خدمات سئو میتواند شامل لیست سئو زیر باشد.

1- تولید محتوا
2- بک لینک 
3- اصلاح کد نویسی 
4- بهینه سازی عکس ها 
5- ساخت و اصلاح وب مستر 

این لیست، لیست سئو نیست، لیست بهینه سازی است.

نحوه محاسبه قیمت سئو 

نحوه محاسبه قیمت سئو با توجه به لیست سئو که در بالا آمد و زمان کاری و کیفیت کاری متفاوت میباشد. شما باید سعی کنید قبل از قیمت گرفتن برای سئو، لیست سئو دقیقی از خدمات مورد نیاز خود آماده کرده و به سئوکار خود بدهید تا بتواند برای شما محاسبه قیمت سئو دقیقی داشته باشد.

هزینه انجام سئو 

هزینه انجام سئو شامل کلیه کارهای یاد شده در لیست سئو به همراه هزینه پشتیبانی سئو و خدمات سئو میباشد. شما باید سعی کنید برای سایت خود هزینه سئو مناسبی در نظر بگیرید و بدانید هزینه در سئو، سرمایه گذاری برای آینده است.

نکته:

سئو تضمینی نداریم و مصداق بارز فروش مال غیر میباشد زیرا برای مثال گوگل ایران را تحریم می کند یا سایت شما را اسپم شناسایی می کند و شما به مشتری یا به سئو کار مبحث تضمین را داشته اید، این در صورتی بوده است که قرار داد سئو باید سه جانبه بین شکارفرما ، گوگل و سئوکار باشد چون گوگل در این قرار دادها حضور ندارد کار به نوعی مجرمانه میباشد اما اگر سئو بر اساس kpi یا بهینه سازی باشد کامل درست می باشد.

 منبع : سئولرن seolearn.one

موضوع :
برچسب ها : :مقالات سئو ،دوره آموزشی سئو ،دوره جامع سئو ،آموزش سئو حرفه ای ،بهینه سازی سایت ،ابزار سئو ،سئوسایت ،,

+ نوشته شده در 1397/9/9ساعت 14:30 توسط fm.jr | تعداد بازديد :4 |

عناوين مطالب پربازدید
قیمت سمعک
آبنما شیشه ای چیست
اپارتمان مبله/ اجاره اپارتمان مبله/ سوئیت مبله / اجاره سوئیت مبله
چرا لپ تاپ های دست دوم را انتخاب میکنید
مراحل ثبت برند و ثبت شرکت مسئولیت محدود
نحوه استفاده از Google AdWords (تبلیغات Google)
حفظ کردن شعر؛ روش‌هایی برای حفظ کردن اشعار سنتی و نو
یک کشور در حال فروپاشی است
نامه عشق عشق اولگا سوبلاوا به مسکو: "این می تواند زیبا باشد و می تواند زشت باشد"
چه چیزی به معنای یک مدل نژاد ترکیبی در ژاپن است
 
دیانا چت سیستم وبلاگدهی ماسیس چت | شما چت | شلوغ چت | ققنوس چت اهواز چت | خوزستان چت | قشم چت اهواز چت | خوزستان چت | اهوازی چت طراحی چت روم