X
تبلیغات
fateme.jr
نوشته شده در تاريخ 1397/8/21 توسط fm.jr |

طی دهه گذشته، چرخه شریر یمن تبدیل به یک مارپیچ پایین - یک مارپیچ قابل پیش بینی و قابل پیشگیری است. شورای پناهندگان نروژ می گوید این کشور "در حال رها شدن است". هشت میلیون نفر در آستانه قحطی قرار دارند. مقامات سازمان ملل می گویند که این تعداد ممکن است به سرعت به بیش از 12 میلیون نفر برسد - حدود نیمی از جمعیت یمن - مگر اینکه مبارزه متوقف شود.

تقریبا نیمی از میلیون کودک یمنی از نظر تغذیه در معرض خطر هستند. اگر درگیری ادامه یابد، بسیاری از آنها در چند ماه آینده احتمال مرگ خواهند داشت. کلر (تنها 1300 مورد در ماه اکتبر گزارش شده است) و سایر بیماری ها زمین را سرزنش می کنند.

یک کودک مبتلا به سوء تغذیه یمن در ماه دسامبر در بیمارستان شهید حدیده در یمن درمان می شود.

سازمان ملل یمن را به عنوان بحران انسانی شماره 1 جهان فهرست می کند.

یک کودک مبتلا به سوء تغذیه یمن در ماه دسامبر در بیمارستان شهید حدیده در یمن درمان می شود. سازمان ملل یمن را به عنوان بحران انسانی شماره 1 جهان فهرست می کند.

چگونه فقیرترین کشور در جهان عرب و در حال حاضر یکی از فقیرترین کشورهای جهان به این نادیده رسیده است؟ و اگر چه می توان برای مقابله (به استثنای معکوس کردن) چه چیزی می توان انجام داد، چه چیزی موجب بدترین قحطی در بیش از یک نسل می شود؟

کاهش و افتادن

یمن هرگز برای آن کارهای زیادی انجام نداده است - منابع طبیعی کمی، کمبود آب، درگیری های قومی و نژادی بی پایان، اختلافات مذهبی و دولت بد. اما آن ها به نظر می رسد مانند روزهای خوب قدیمی است. بهار عربی در سال 2011 اعتراضاتی را آغاز کرد که خشونت آمیز و جنگ قبیله ای را به وجود آورد. پرزیدنت علی عبدالله صالح، بازمانده بزرگ یمن، در حمله موشکی به شدت مجروح شده و جایگزین شده است. القاعده حضور خود را در چند استان افزایش داد.

صالح در تسخیر بازپس گیری وحشیانه، متحد با شورشیان حوثی از شمال، که در سپتامبر 2014 به پایتخت منتقل شد. با ترس از این که ایران از حوثی ها به عنوان پیشگویی برای جاه طلبی های منطقه خود استفاده می کند، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، به عنوان یک حمله رعد اسا علیه صنعا و سایر نقاط یمن تحت کنترل حوثی ها توصیف می شود.

دختر گرسنه ای که نماد نمادین می شود، می میرد


گرسنگی دختر که نماد نمادین می شود، می میرد 02:52

عملیات ائتلاف "طوفان قاطع" در ماه مارس 2015 راه اندازی شد. این چیزی جز تعیین کننده نیست و به جای آنکه حوثی ها را از بین ببرد، "طوفان" زیرساخت ها را نابود کرده و دهها هزار غیرنظامی را هدف قرار داده است.

مارتا ماندی در یک مطالعه اخیر در مورد استراتژی بمبگذاری ائتلاف برای موسسه صلح جهانی، گفت: "هدف آن است که تولید و توزیع مواد غذایی را در مناطق تحت کنترل حوثی ها با صدها حمله به اهداف روستایی متوقف کند. ماندی به CNN گفته است که جنگ اقتصادی به دنبال آوردن مردم به زانو بود: اساسا: "هنگامی که ما آنها را کنترل می کنیم، ما آنها را می خوریم".

پس از اینکه از طرف صنعا بیرون رانده شد، از دولت یمن که در بندر جنوبی عدن تاسیس شد، باقی مانده است. در سال 2016، بانک مرکزی آنجا را ترک کرده و پرداخت دستمزد صدها هزار کارمند دولت را متوقف کرد. کسانی که از دست دادن به طور ناگهانی در فقر مطلق بودند. تورم ناشی از چاپ عظیم پول، وضعیت بدتری را بدتر کرده است.

محاصره ای که برای خنثی کردن منابع به حوثی ها طراحی شده بود نیز کمک های بشردوستانه را مسدود کرد و سقوط آزاد اقتصادی که پیشتر آغاز شده بود را تسریع کرد. همچنین (به طور تصادفی) رسانه ها برای پوشش جنگ بسیار دشوار بود.

متحدان غربی عربستان سعودی صدای خشمگین در مورد مقیاس و عدم تبعیض در مبارزات انتخاباتی ائتلاف ایجاد کرده اند اما همچنان قراردادهای سودآور سلاح را امضا کردند. بمب هایی که از هواپیمای عربستان سقوط می کنند، در ایالات متحده ساخته می شوند؛ هواپیماها توسط تانکرهای هوایی ایالات متحده بارگیری می شوند. وال استریت ژورنال در ماه سپتامبر گزارش داد که وزیر امور خارجه مایک پومپو کارکنانی را که در مورد تلفات غیرنظامی در یمن محروم هستند، رد کرده است؛ زیرا این امر به 2 میلیارد دلار در فروش اسلحه آسیب می رساند.

به اداره ترامپ، هدف بزرگتر حفظ ایران مهمتر از پایان دادن به جنگ بود.

به نوبه خود، حوثی ها دشمنان خود را با حملات موشکی بالستیک نمادین اما بی فایده علیه عربستان سعودی و مرتکب سوء استفاده از خود کرده اند. آنها هزاران تن کمک های بشردوستانه را استخدام کرده اند و اغلب غیرنظامیان برای پوشش استفاده می کنند. فقط این هفته، سازمان عفو ​​بینالملل گزارش داد که جنگجویان حوثی موضع خود را بر روی سقف قرار داده اند، یک بیمارستان در Hodeidah است که پر از شهروندان آسیب دیده است.

زندگی یمن

Hodeidah، بزرگترین بندر این کشور، اکنون در مرکز درگیری قرار دارد. در طی پنج ماه گذشته بمباران شده است. حدود 300000 نفر از این شهر فرار کرده اند و به بار سنگین در حال جابجایی داخلی یمن افزوده اند.

Hodeidah و استان های همسایه 40 درصد از 400،000 کودک در کشور را تشکیل می دهند

.: Weblog Themes By BLOGMEHR:.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.
دیانا چت سیستم وبلاگدهی ماسیس چت | شما چت | شلوغ چت | ققنوس چت اهواز چت | خوزستان چت | قشم چت اهواز چت | خوزستان چت | اهوازی چت طراحی چت روم