X
تبلیغات
fateme.jr
نوشته شده در تاريخ 1397/10/8 توسط fm.jr |

این دوربین ها به دلیل هزینه کمتر و نصب ساده تر در میان کاربران محبوب هستند ، نکته قابل توجه در این دوربین ها ، استفاده از کارت حافظه برای ضبط تصاویر بر روی دوربین و انتقال اطلاعات تصویری بر روی موبایل می باشد که هر دوربین به صورت مستقل انجام می دهد . ولی در صورتی که این قابلیت به تنهایی وبدون استفاده از دستگاه مرکزی برای نگهداری و ذخیره اطلاعات بکار گرفته شود ، موجب ریسک بالای امنیتی می گردد که در صورت دزدیده شدن دوربین مداربسته و یا قطع ارتباط بی سیم ممکن است مشکلاتی بوجود بیاید و برای دسترسی به فایل های تصویری ذخیره شده در مواقع حساس نگرانی وجود دارد.

دوربین های بی سیم شبکه IP

این دوربین ها از فن آوری wifi شبکه برای ارسال تصویر استفاده می کند ، این روش بسیار امن تر از روش های قدیمی است و احتمال قطع شده تصویر بسیار کم تر است. کیفیت بیشتر در هنگام ارسال اطلاعات و سرعت بالاتر تصاویر ارسالی از مزایای این روش می باشد.

عملکرد این دوربین ها در در محیط های باز بیرونی بهتر است و موانع محیطی مانند درختان و دیوارها تاثیر نامطلوبی در این کارآیی دارند.

افزایش برد

با استفاده از دستگاه های ریپیتر می توان قدرت ارسال تصاویر را بیشتر نمود . این دستگاه سیگنال های بی سیم را دریافت و مجدد ارسال می کند. این دستگاه به صورت موثری برد امواج وای فای را تا دو برابر افزایش می دهد. ولی استفاده از تعداد ریپیتر پشت هم بدلیل کاهش کیفیت تصاویر توصیه نمی شود.

ارسال تصویر در فواصل طولانی تر

برای ارسال تصاویر در فواصل طولانی تر و کیلومتری می بایست از آنتن های رادیویی استفاده شود. 

دلیل محدودیت در دوربین های بی سیم

این دوربین ها بدلیل محدودیت در پهنای باند رادیویی مورد استفاده ، معمولاً برای ارسال تصاویر با کیفیت محدودیت دارند.

در مجموع استفاده از دوربین مداربسته بی سیم ( وایرلس یا wifi) برای کاربران بسیار جذاب است ولی محدودیت ها و مشکلات امنیتی موجود ، باعث استفاده محدودتر این تجهیزات خصوصاً در پروژه های جدی تر امنیتی می شود. ولی برای استفاده در محیط های کوچک مانند مغازه ها ، محیط های تجاری کوچک ، مطب ها ، محیط های اداری کوچک ، و یا جاهایی که امکان کابل کشی وجود ندارد بسیار مناسب است.

چند نکته در امنیت خانه های هوشمند را باید هنگام استفاده از این تجهیزات در نظر گرفت. زیرا با توسعه استقبال صاحبان املاک از هوشمند سازی ساختمان ، مسئله حفظ امنیت نیز در این میان بسیار قابل توجه می گردد.

هدف از محصولات خانه هوشمند و اتوماسیون خانگی ساده کردن زندگی شما است. با استفاده از محصولات متصل شده به سیستم هوشمند در منزل، شما موردی برای نگرانی ندارید. مواردی که این اطمینان را به شما می دهند :

•    اطمینان از بسته بودن درب پارکینگ.
•    خاموش و روشن کردن چراغ ها.
•    تنظیم گرمایش و سرمایش منزل.
•    کنترل سیستم صوتی.
•    پایش سیستم امنیتی منزل.
•    کنترل تردد ورودی و خروجی ها.

 
فرماندهی خودکار و تمام اتوماتیک خانه هوشمند شما به طور خاص سریع، بسیار راحت شده است و این احساس که امروز آینده در دستان شما است ، امنیت و آسایش را به ارمغان می آورد.با این وجود، بخصوص در زمان استفاده از قفل هوشمند ، خطر وجود دارد.
سیستم هایی که توسط صدای کاربران خود فعال می شوند، توسط شناسایی ارتعاشات صوتی، متصل و شروع به کار می کنند. آقای هاینس رندرمن یک محقق در زمینه پروتکل های امنیتی بخصوص هک، است. تماس ما با ایشان در خصوص یک اشتباه ساده صوتی پیش آمده در کارکرد یک قفل هوشمند، و باز شدن یک قفل صدا بود. این قفل ها با یک مبدل صوتی و دستورالعمل IFTTT که برای کار با قفل های هوشمند توسط کمپانی Z-Wave طراحی شده است. کار می کنند.
یک نفوذگر یا هکر میتواند از طریق یک فرمان صوتی جعلی از این قفل عبور نماید. این اتفاق زمانی می افتد که شما از پیکربندی قفل هوشمند خود استفاده نکرده اید. و این واقعیتی است که اکثر مصرف کنندگان هنگام استفاده از تجهیزات خانه هوشمند انجام نمی دهند. 
بررسی ما در چگونگی انجام این کار است. در خانه هوشمند Cipro Teck این بررسی را بر روی چند قفل هوشمند Smart Lock Pro.، Kwikset Obsidian، Yale Assure SL. و Touchscreen Deadbolt انجام داده ایم.


چگونه قفل هوشمند هک می شود ؟

فرمان های صوتی اکثراً در هنگام انجام فرمان به یک پین کد تایید نیز احتیاج دارند. قفل های هوشمند Z-Wave از استاندارد ارتباطات بی سیم بهره می برند. این نسل جدید Z-Wave یکی از چندین تکنولوژی بی سیم است که دستگاه های خانه هوشمند برای اتصال به هاب سوئیچ های متصل به اینترنت از آن استفاده می کنند. ما از مرکز توزیع هوشمند Smart Things در آزمایش خود استفاده می نماییم. برای اجرای این نفوذ (هک ) علاوه بر سازگاری با Z-Wave ، شما باید یک حساب کاربری در بخش (If This,Then That) که به عنوان دستور شناخته می شود، ایجاد نمایید.

برای راه اندازی فرمان IFTT شما باید قفل را به هاب Z_Wave خانه خود متصل کنید و از طریق آن وارد حساب کاربری هاب شوید. این کار موجب پیوند این دو سرویس و دسترسی به گزینه های خودکار قفل باز می شود. دستورالعمل های IFTT برای اجرای اتوماسیون ارتباطی میان بخش های مختلف است. مثلاً شما می-توانید از این اتوماسیون ارتباطی برای انجام کارهایی مانند ارسال اعلان های هشدارو یا گزارش اقدامات ورود به سیستم استفاده نمایید. زمانی که یک کاربر قفل را هنگام ورود و خروج از منزل باز می کند می توانید از دستوالعمل های مختلف مانند خاموش و روشن نمودن چراغ ها و برنامه ریزی هوشمند استفاده نمایید.
IFTT همچنین به شما اجازه ایجاد سناریوهای سفارشی را می دهد. قوانینی که اجازه هماهنگی محصولات خانه هوشمند را می دهد. شما می توانید اتوماسیون را با صدها محصول هوشمند ایجاد کنید. مثلا شما می توانید یک سناریوی سفارشی مانند :" اگر درجه حرارت خارج منزل به 18 درجه رسید، سپس ترموستات را تنظیم کن ". بفرستید.


ما برای اتصال Z-Wave از یک هاب SmartThings استفاده کردیم.

در این آزمون ، بخش (اگر این) یک عبارت سفارشی از اپلت  Google Assistant یا آمازون الکسا است. قفل نمودن قفل هوشمند در حال حاضر امکان پذیر نیست. با دستیار گوگل ما دستوری را ایجاد نمودیم ( بازکردن درب ورودی) سپس عمل آن، در این مورد عمل بعدی قفل است برای تنظیم عمل،  SmartThings  را انتخاب کردم، سپس دستور بازکردن را انتخاب کردم، سپس قفل هوشمند موجود را از گزینه های منوی کشویی انتخاب کردم. این فرآیند را ذخیره نمودیم.
وقتی که دستور اجرای کنترل هوشمند را صادر می کنید همه این فرآیند اجرا می گردد. حالا برای اتصال قفل به دستور IFTT همه این فرآیند را می توانید طی کنید. پس از آن با گفتن ok به دستیار گوگل قفل درب ورودی باز می شود. البته بجای کلمه ok در دستیار گوگل یا آمازون میتوانید کلماتی شبیه قفل کن و غیره را نیز استفاده نمایید. این باعث طولانی شدن حدس فرد مهاجم برای نفوذ می شود. اما چیزی شبیه به این صدا " الکسا قفل درب جلو باز کن " ممکن است برای قفل ها کار کند.

.: Weblog Themes By BLOGMEHR:.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.
دیانا چت سیستم وبلاگدهی ماسیس چت | شما چت | شلوغ چت | ققنوس چت اهواز چت | خوزستان چت | قشم چت اهواز چت | خوزستان چت | اهوازی چت طراحی چت روم